Sieviešu īpašās dienas

Sieviešu veselībai ir liela nozīme un tam kādas higiēnas preces izvēlamies arī nav mazsvarīgi. Sākot jau ar to, ko izmantojam mazgājoties un beidzot ar paketēm vai tamponiem. Patiesībā ikdienas ieliknīšu vai tamponu kvalitātei ir ļoti liela nozīme, jo mēs caur ādu saņemam to, kas ir to sastāvā. Pirms diviem gadiem es kaut kā par to neinteresējos un man likās, ka principā arī tie ne tik dārgie, ko var nopirkt veikalā taču ir labi. Kas gan tur var būt slikts? Bet ziniet var! Sākot jau ar pašu kokvilnu ko izmanto. Lielākā daļa kokvilnas tiek audzēta izmantojot ķīmiju un pesticīdus, tātad tas nonāk pēc tam mūsu ķermenī. Un mums šīs higiēnas lietas vajadzīgas katru mēnesi. Lai tie būtu balti, balināšanas procesā tiek izmantots hlors, kas atstāj ietekmi uz sieviešu veselību, piemēram, var izraisīt imūnsistēmas un reproduktīvās sistēmas traucējumus, vēzi utt. Vēl trakāk, ja izvēlas lietot smaržīgās paketes vai ieliknīšus. Tamponi tomēr nebūtu ieteicami biežai lietošanai, to labāk atstāt uz kādu izņēmuma gadījumu. Lietojot parastos tamponus, pesticīdi, ķīmikālijas un ĢMO proteīni pa taisno nonāk mūsu asinsritē.

Meklējot vēl papildus informāciju par šo tēmu, atradu labu rakstu latviešu valodā.

Te arī labs video angļu valodā, kur var redzēt, kas notiek, ja sadedzina organisko paketi un parasto paketi.

Savukārt Eko paketes, ieliknīši vai tamponi nav balināti ar hloru un to sastāvā tiek izmantotas ekoloģiskas izejvielas. Balināšanai tiek izmantota ūdeņraža pārskābe, kas ir alternatīva balināšanai ar hloru, kā arī šie produkti sadalās dabā, tātad arī dabai draudzīgi 🙂

Piedāvājums Latvijas eko veikalos ir pietiekams, tikai katrai jāatrod tas, kas patīk vislabāk un atbilst katras prasībām. Arī daudzos interneta veikalos ir iespējams tos iegadāties. Man personīgi vislabāk patīk Naty firmas preces, bet nav nekādas vainas arī Masmi vai Organyc vai citām eko firmas piedāvātajām higiēnas precēm, ko Latvijā var iegādāties.

Sargāsim sevi un būsim veselas!

P.s. Tas pats attiecas arī uz pamperiem, ko ražo zīdaiņiem un bērniem. Ir vērts papētīt to sastāvu un izvēlēties pēc iespējas dabīgākus vai eko pamperus. Bērni ir mūsu nākotne.

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: