Ēd, lai būtu jauns!

gramataMazliet vairāk par mēnesi atpakaļ Zvaigznes ABC atlaižu stendā ieraudzīju Elizabetes Peitones – Džounsas grāmatu “Ēd, lai būtu jauns!”. Grāmata mani sākotnēji uzrunāja ar savu izskatu, bet apskatot saturu, sapratu – jāņem. Informācija šajā grāmatā ir ļoti labi pārskatāma un uztverama. Mūsu novecošanu lielā mēra ietekmē mūsu uzturs un dzīvesveids, un tikai mazliet gēni. Džounsa apraksta kā izskatās normāla novecošana atbilstoši savam vecumam. Var izpildīt arī testu, lai noskaidrotu cik novecojis ir organisms.

Lielākā daļa no grāmatā rakstītā ir daudziem noteikti zināma, bet nenāks par sliktu atkārtot. Autore uzskaita procesus un produktus, kas veicina organisma novecošanu (ieskaitot organisma paskābināšanos, par to vairāk var izlasīt grāmatā “PH brīnums”). Kā pirmais produkts ir pieminēts cukurs, domāju nevienam tas nav brīnums. Rafinētajā cukurā nav nekā laba, lai to iegūtu tiek izmantotas ķimikālijas un balinātāji. Cukura vietā var izmantot medu, žāvētus augļus vai arī ja nepieciešams – nerafinētu cukurniedru cukuru vai agaves sīrupu vai kādu citu. Runājot par cukuru, man ļoti patika filma Cukura saldums un posts. Iesaku to noskatīties. Vēl mazliet pārsteidz tas, ka arī govs piena produktus nav nemaz tik labi bieži lietot uzturā, jo organismam govs pienu  ir grūtāk pārstrādāt. Bet tie nav visi organisma novecošanas veicinošie produkti.

Autore ir arī pieminējusi produktus, kas veicina organisma atjaunināšanu. Pēdējā laikā arvien vairāk tiek pieminētas kurkuma īpašības, arī šajā grāmatā tas ir iekļauts kā labākais pretiekaisuma līdzeklis. Manā plauktiņā tas jau ir vairāk kā divus gadus un lietoju to katru dienu. Labi palīdz pret saaukstēšanos, kā arī var izmantot uz pušumiem. Grūtniecēm gan nebūtu vēlams aizrauties ar to lietošanu. Bez labi zināmā ķiploka un citrona ir pieminēta arī biete un sarkanās pupiņas un vēl ļoti plašs saraksts ar ieteicamiem produktiem.

Es domāju, ka katrs no šīs grāmatas var atrast kaut ko sev noderīgu.

Lai mēs vienmēr justos jauni un enerģijas pilni, lai arī kādā vecumā mēs būtu! 🙂

 

P.s. Es nepieturos strikti pie rakstītā, bet pamazām ieviešu korekcijas savā uzturā un dzīvesveidā. Un varu jums teikt, ka jūtos daudz labāk un enerģiskāk. Samazinot saldumu daudzumu dažus gadus atpakaļ, man ir pazudusi kāre pret saldumiem, ko var nopirkt jebkurā veikalā. Es ar mierīgu sirdi eju garām plauktiem un man tas patīk.

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d