Ikigai – Grāmata par ilgas un laimīgas dzīves noslēpumiem

   Šo grāmatu man nesen ieteica izlasīt viena draudzene. Nopirku un diezgan īsā laikā izlasīju. Grāmatā ir aprakstīts par Japānas ciemu Ogimi, kurā dzīvo visvairāk simtgadnieku. Protams viņiem ir savas tradīcijas un ticība, bet tas jau neliedz no šīs grāmatas paņemt to labo un noderīgo, kas mums ir nepieciešams. Ogimi ciems nav pārlieku liels un atrodas uz salas, tā iedzīvotāji izstaro neparastu prieku un ir apmierināti ar savu dzīvi. Ikigai varētu teikt, ka ir esības jēga ( dzīves mērķis).

300x0_ikigai_978-9934-0-6689-4

 Autoru darbā ir diezgan daudz labas informācijas, katram no mums noteikti kaut kas no tā derēs. Kā dažus no tiem varu minēt – smadzeņu treniņu, mazāk sevi pakļaut ilgstošam stresam, aktīvu un veselīgu dzīvesveidu utt. Ļoti noderīgi ir prāta vingrinājumi, lai smadzenes reģenerējas un izveido jaunus savienojumus. Stresa mazināšanai var izmantot fiziskās aktivitātes, staipīšanos un dziļu elpošanu u.c. aktivitātes. Aktīvs dzīvesveids nebūt nenozīmē 4x nedēļā sporta zāle, pat ļoti labi un noderīgi ir kaut vai doties pastaigās, vai izmantot kāpnes lifta vietā vai arī rotaļas ar bērniem. Dzīvesveids ir viens no svarīgākajiem ilgdzīvošanas priekšnosacījumiem.

  Darbā ir aprakstīti intervēto cilvēku ilgdzīvošanas noslēpumi. Atklājot savu dzīves jēgu, aicinājumu, mēs vairāk ienesam savā dzīvē prieku un apmierinājumu. Jo ir taču tik patīkami nodarboties ar to, kas sagādā prieku un gandarījumu. Koncentrējoties uz  noteiktu darbību vai mērķi, mums zūd laika izjūta un tas ir ļoti svarīgi, jo tikai tā var sasniegt labākus rezultātus, nekā darot vairākus darbus vienlaicīgi. Ir arī svarīgi priecāties par ikdienu un pateikties par visu, kas mums ir.

  Manuprāt interesanta un izlasīšanas vērta grāmata. Tāpat kā visās grāmatās, arī šajā būs informācija, kas mums noderēs un kas ne.

Lai mums visiem ilga un laimīga dzīve! 🙂

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d