Cigoriņi – labs kafijas aizstājējs

 Iepriekš cigoriņus biju dzērusi kaut kad agrā bērnībā, bet tagad atkal atklāju tos no jauna. Gaidot otru bērniņu kafiju iedzerot dažreiz palika slikti ar pašsajūtu, tad nu kafijas dzeršana man izpalika. Man parasti patika iedzert vienu krūzi kafijas ar pienu no rīta. Esot ceļojumā nolēmu izmēģināt cigoriņu kafiju ar pienu, biju sajūsmā, jo iepriekš nezin kāpēc man likās, ka tas ir kaut kas nedzerams.

  Kafijas pagatavošanai izmanto cigoriņa sakni un kafijai līdzīgais aromāts rodas grauzdēšanas procesā. Grauzdētam cigoriņam brūno krāsu dod fruktoze. Jāņem gan vērā, ka cigoriņu kafijā visas vērtīgās vielas ir dauchicory-2336159_1920dz mazākā daudzumā. Vislielākā cigoriņu kafijas ražotāja ir Francija, kur cigoriņus sāka izmantot jau ap 1808. gadu, bet pašu cigoriņu ēģiptieši medicīnā jau sāka izmantot kādus 5000 gadus atpakaļ.

 Izrādās, ka cigoriņi satur daudz labu vielu. Saknē atrodas visvairāk vērtīgo vielu. Tā sastāv no inulīna ( 50-60 % ), olbaltumvielām, taukiem, fruktozes, vitamīniem  – A,B,C, folijskābes, ēteriskām eļļām un daudzām citām vielām. Inulīns palīdz samazināt lieko svaru un uzlabo zarnu trakta darbību. Arī ziedos un lapās ir vērtīgas vielas. Labo īpašību dēļ, tos izmanto arī medicīnā. Cigoriņi regulē vielmaiņu, mazina svīšanu, nomierina nervu sistēmu, tam piemīt arī pretiekaisuma un urīndzenoša iedarbība. Cigoriņi nesatur kofeīnu, tāpēc tā ir laba alternatīva kafijai, jo nepaaugstina asinsspiedienu. Dzerot no rītiem, tā sniegs možumu. Ja cilvēkam ir veselības problēmas, tad labāk konsultēties ar ārstu pirms lietošanas. Kādā rakstā lasīju, ka cilvēkiem, kam ir alerģija pret bērzu ziedputekšņiem, būtu jāizvairās no cigoriņu lietošanas. Arī par lietošanu grūtniecības laikā ir pretrunīga informācija, tāpēc labāk būtu konsultēties ar savu ārstu pirms lietošanas.

Lai labi garšo! 🙂

 

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: