Ēteriskās eļļas

   Ēteriskās eļļas dažādās kultūrās jau tiek izmantotas vairākus tūkstošus gadu. Tās izmanto medicīniskām vajadzībām un veselībai. Arvien vairāk tās tiek pielietotas mūsdienās, lai uzlabotu veselību. Katrai ēteriskajai eļļai piemīt vairākas īpašības, kā ,piemēram, antibakteriālas, stimulējošas un relaksējošas. Eļļas tiek izmantotas ne tikai aromterapijā, bet arī dažādos tīrīšanas līdzekļos, kosmētikā un dabīgos medicīniskos līdzekļos.

  Eļļas iegūst destilējot vai ekstrahējot dažādas auga daļas, tādejādi iegūstot augstas koncentrācijas eļļas ar stipru aromātu.

Ieguvumi lietojot ēteriskās eļļas:

 • tās ir dabīgas, nesatur ķīmiskās vielas, tikai tīrākās sastāvdaļas, kas atrodamas dabā;
 • labvēlīgi ietekmē ne tikai mūsu prātus, bet arī ķermeņus, nomierina nervus;
 • tās var ilgi uzglabāt un izmantot, nezaudējot tās labās īpašības;
 • tās var atļauties jebkurš (cenas nav pārlieku augstas, izņemot dažām retām eļļām);
 • eļļas ir universālas. Katrai ir vairāki pielietošanas veidi un tās var savā starpā sajaukt kopā;
 • eļļas var lietot farmācijas zāļu vietā un iegūt tādu pašu efektu vai vēl labāku;
 • uzlabo imunitāti un uzveic infekcijas;
 • palielina enerģijas līmeni;
 • uzlabo smadzeņu darbību;
 • mazina sāpes;
 • uzlabo miega kvalitāti
 • u.c.

  Ļoti svarīgi ir izvēlēties kvalitatīvas un organiskas eļļas ( ne sintētiskās eļļas), bet kā saprast, kuras ir labas un kuras ne. Svarīgs ir iepakojums – tam noteikti jābūt tumšā stikla pudelītē. Noteikti jāpievērš uzmanība etiķetei ( vai nav virsū fragrance oil, nature – identical oil vai kā savādāk). Arī cenai ir nozīme –  ja vienas firmas dažādas eļļas maksā vienādi, tad tas jau liecina, ka kaut kas nav riktīgi, jo ir retāki augi no kuriem būs grūtāk iegūt eļļu, līdz ar to cena būs dārgāka.

  Ne visas eļļas var izmantot uz ādas, daudzas eļļas ir jāsamaisa kopā ar eļļu, kas mazinās ēteriskās eļļas koncentrāciju un nekairinās ādu. Var izmantot olīveļļu, mandeļu, alvejas vai kādu citu eļļu. Jāuzmanās lietot ēteriskas eļļas grūtniecības laikā, kā arī ne visas var lietot maziem bērniem. Atrodoties saulē nedrīkst izmantot sekojošas eļļas: Bergamota, rūgtā apelsīna, ķimeņu, diļļu, ingvera, greipfrūta, citronu, laima, apelsīna, mandarīna. Saskarsmē ar saule, tas var izraisīt ādas apdegumus.

 Es pati tikai nesen sāku iepazīt šīs eļļas un to efektivitāti. Agrāk man ļoti patika dažādas smaržīgās sveces un es pat nedomāju cik tās ir sintētiskas vai dabīgas. Bet tagad tādas vairs nelietoju, jo mans organisms neņem pretī. Ka tās tiešām palīdz, es pamanīju, kad mūsu pirmajam bērniņam pie saaukstēšanās izmantojām eikalipta vai piparmētru eļļas. ceļojumā, kad mazā mazliet apslima no kondicionieriem viesnīcā. Glābiņš mums bija viens eko veikaliņš, ko atradām Barselonā. Tajā mēs iegādājāmies ēterisko eļļu maisījumu klepum, ļoti labi palīdzēja. Mēs paši īsti neizmantojam ķīmiskās zāles un mazajam arī nedodam. Dievs mums ir devis tik daudz dažādu augu, kas palīdz mums dabīgi izveseļoties un dzīvot veselīgi, bet bieži vien cilvēki akli uzticas ķīmiskām lietām gaidot brīnumus, nepadomājot kā tas ietekmē organismu patiesībā. Arī Bībelē ir pieminētas eļļas un svaidāmās zāles. Piemēram, Salamana augstā dziesma 4:14.

Tuvāk dabai, tuvāk veselībai! 🙂

 

 

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: