Svaigās sulas

  Pirms pāris dienām nopirku Normena V.Vokera grāmatu “Svaigas dārzeņu un augļu sulas”. Jāatzīst, ka diezgan interesanta informācija un ir ko paņemt sev. To, ka cilvēka veselība ir atkarīga no pārtikas ko lietojam, es jau zināju, bet to, ka organisms no sulām uzņem ātrāk uzturvielas, es nezināju. Izrādās, ka organismam ir jāstrādā vairākas stundas, lai atdalītu minerālvielas un augu ūdeni no šķiedrām. Dārzeņa vai augļa sagremošanas procesā tiek patērēts daudz enerģijas un šādsvaigasdarzenuunauglusulasnvvokersfb2ā veidā uzņemtās barības efektivitāte ir ievērojami zemāka. Protams, organismam nepieciešamas arī šķiedrvielas, jo tās darbojas kā zarnu tīrītājas.

  Šajā grāmatā uzsvērts, ka organismam ir nepieciešama dzīva pārtika, jo organisma šūnām vajadzīga dzīvība. Augļi un dārzeņi satur fermentus, kas augstā temperatūrā iet bojā. Ik dienas ķermenim ir nepieciešami tie elementi no kuriem tas ir veidots. Lai atjaunotu un pastāvīgi uzturētu veselību, mūsu pārtikai lielākoties jāsastāv no svaigiem, neapstrādātiem augiem, augļiem, riekstiem un sēklām. Papildus lietot svaigas sulas ir labi, jo, nokļūstot organismā, tās ļoti ātri sašķeļas un uzsūcas. Augļu sulas ir cilvēka organisma attīrītājas, bet dārzeņu sulas veido un atjauno organismu. Svarīgi arī sulu izdzert pēc izspiešanas, jo ar laiku tā sāk fermentizēties. Maldīgi ir uzskatīt, ka sulas ir koncentrētas, jo tās sastāv no ūdens un barības vielām.

  Ja uzturā cilvēks pārsvarā vai galvenokārt lieto nedzīvu pārtiku, šūnas neizbēgami sabrūk, radot nespēku vai saslimšanu. Lai no tā izvairītos, ar barību ir nepieciešams sniegt ķermenim nozīmīgo elementu pārpilnību.

  Vokers grāmatā arī ir aprakstījis sulu noderīgumu un izmantošanu. Ir pieejami dažādi apraksti par dārzeņu sulām, ko tās dod un ar ko jaukt kopā.

Ar dabu tuvāk veselībai!

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: