Grāmata par uzturu grūtniecības laikā

  Manās rokās pirms kāda laika nonāca grāmata, ko sarakstījuši vīrs un sieva. Abi divi ir medicīniski izglītoti: sieva – medicīnas ārste un vīrs – uztura speciālists. Viņiem abiem ir veselīgi divi bērniņi un grāmatā “The better baby book” pāris ir aprakstījis par uzturu grūtniecības laikā – ko ēst un no kā labāk izvairīties.
Pastāv vairāki uzskati kāpēc grūtniecēm ir slikta dūša grūtniecības laikā. Vieni uzskata, ka sliktā dūša ir no toksīniem, kas ir uzkrājušies organismā, citi uzskata, ka tas ir normāli un nav izskaidrojuma kāpēc tā notiek, vēl citiem citi uzskati. No savas pieredzes varu teikt, ka ar pirmo bērniņu man pirmos 3 mēnešus no rītiem bija diezgan slikti, un tajā laikā un pirms tam es tik ļoti neskatījos, ko ēdu. Kad piedzima mazais arvien vairāk pievērsos veselīga ēdiena lietošanai ikdienā. Nevaru pateikt vai tas ir tik ļoti ietekmējis vai nē, bet otrajā grūtniecībā es jūtos daudz labāk, par slikto dūšu nevaru sūdzēties, kā arī svars ir diezgan iepriecinošs ( kaut gan ar pirmo arī nebija ne vainas svaram).
Autori Lana un Deivs grāmatā ir snieguši diezgan daudz informāciju, no kuras var kaut ko paņemt sev un izmantot ne tikai gaidot bērniņu. Ir ļoti daudz faktori, kas ietekmē bērniņu, kas atrodas mātes puncī. Tas ir ne tikai uzturs, bet arī mūsu emocijas, domas un gaiss, ko elpojam. Žēl, ka šī grāmata nav latviešu valodā, bet tiem, kam angļu valoda nav sveša, iesaku izlasīt. Autori sniedz informāciju, no kā sastāv organisms un ko nevajadzētu un ko vajadzētu ēst un paskaidrojuši kāpēc. Arī par riekstiem aprakstīts pietiekami daudz info ( piemēram, ko tie satur un kuri ir uzņēmīgāki pret pelējumiem). Ir viena nodaļa arī par to, kas ietekmē auglību, kādi vitamīni un minerālvielas nepieciešami organismam un kur tos var sastapt. Es ieguvu daudz noderīgas informācijas, bet, protams, to visu nav iespējams atcerēties.

Lai Jums visām skaists gaidīšanas laiks!  🙂

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: