Gaidības un radības ar prieku

Gaidot pirmo bērniņu, manās rokās nonāca Lindas Rozenbahas grāmata “Gaidības un radības ar prieku”. Ļoti interesanta grāmata un ātri lasās uz priekšu. Dažās dienās to izlasīju. Ļoti iedvesmojoša grāmata, liek padomāt, kas ir tas, kas mums pašām dod to spēku un pārliecību šajā skaistajā gaidību laikā. Protams, dzemdībās tos visus padomus nevar atcerēties, bet kaut kas jau atmiņā tomēr atnāk. Mēs katra pati zinām, kā mums ir vislabāk, galvenais ir uzticēties sev un savām sajūtām. Šajā grāmatā gan stāstīts par gaidību laiku, gan par citu mammu pieredzi dzemdībās slimnīcā un arī mājdzemdībās, kas manuprāt daudzām sievietēm nav pieņemams, bet es uzskatu, ja zini ko dari un uzticies sev un blakus ir labs speciālists, kam uzticies, tad šķēršļu nav. Ir tikai daudz aizspriedumu un uzskatu, kas vēljoprojām valda mūsu sabiedrībā ( arī attiecībā uz vakcīnām ).

Dzemdību procesā ļoti palīdz elpošana un vizualizācija. Tas spēj prātu novirzīt no sāpēm un izbaudīt visskaistāko lietu pasaulē – sagaidīt bērniņu. Vecmāte, Dina Ceple, šeit labi pateikusi: “Jo dziļāk sievietei izdodas sevi izjust un izprast, jo vairāk viņa pietuvojas tai patiesībai par radībām, ko mazulis vēlas viņai grūtniecības laikā pavēstīt”. Nav mazsvarīgi kādi cilvēki Tev atradīsies blakus, piemēram vecmāte, vīrs vai kāds cits cilvēks. Svarīgi, lai šie cilvēki atbalsta un pieņem Tavu dzemdēšanas veidu.

Ja ir sarunāta vecmāte, tad došanos uz slimnīcu var paildzināt un uzkavēties mājās, regulāri informējot par procesiem un tas ir pats labākais, atrasties savā vidē un nejusties traucētam. Grāmatā arī ir aprakstīts kādas ir kontrakcijas, kā tās atpazīt. Kopumā te ir daudz labas informācijas, ko nemaz dažos vārdos nav iespējams aprakstīt. Ļoti pozitīva un iedvesmojoša grāmata, noteikti paņemšu rokās un izlasīšu vēl.

Lai mierīgas un skaistas dzemdības topošajām māmiņām! 🙂

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: