Superuzturs bērna prātam

Grāmatas “Superuzturs bērna prātam” autori ir Amitabhs Pandits, bērnu diētas ārsts Indijā, un Minnija Pandita, kas aizsāka svaigēšanas kustību Indijā. Visnotaļ interesanta lasāmviela un noderīga informācija.

Šajā grāmatā ir minēts, ka organisms darbojas gausāk, ja ēd pārtikas produktus ar mazu uzturvērtību. Ir labi lietot dažādas krāsas pārtiku, jo katras krāsas dārzenis vai auglis satur daudz dažādas barības vielas.

Sarkanā pārtika satur daudzas fitoķīmiskās vielas, kas samazina brīvo radikāļu postošo iedarbību. Oranžie produkti satur karotīnus, kas palīdz labot DNS, labi acīm. Zaļdzeltenā pārtika satur karotinoīdus luteīnu un zeaksantīnu, kas uzlabo smadzeņu darbību. Oranždzeltenā pārtika satur daudz antioksidantus, īpaši C vitamīnu, kas palīdz uzlabot gļotādu un saistaudu veselību. Baltā un zaļā pārtika satur dažādas fitoķīmiskas vielas, kam piemīt, piemēram, antibakteriāla iedarbība. Tumši sarkanā, zilā un purpurkrāsas pārtika satur antioksidantu antociānu, kas uzlabo asinsriti. Zaļā pārtika labvēlīgi ietekmē asinsrites sistēmu. Tie satur daudz minerālvielas un B grupas vitamīnus.

Grāmatā ir aprakstīts kā darbojas smadzenes un nervu sistēma un cik ļoti bērna uzvedība ir atkarīga no tā, kas atrodas uz viņa šķīvja. Ir arī aprakstīts par dažiem pārtikas produktiem, ko tie satur un kādu labumu dod organismam. Autori aprakstījuši uzturvielas, kas ir vērtīgas smadzeņu darbībai, piemēram E vitamīns, mangāns u.c.

Domāju, ka šajā grāmatā katrs var atrast sev noderīgu informāciju. Grāmatas aizmugurē ir pieejamas dažādas receptes, kur var pasmelties idejas.

Lai veselīgi un gardi! 🙂

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d