Kosmētika grūtniecības laikā

Grūtniecības laikā ne tikai svarīgi pievērst uzmanību ko ēdam, bet arī ko liekam sev uz ādas vai matos. Ne reti tieši grūtniecības laiks ir tas brīdis, kad abi vecāki sāk pievērsties veselīgākam dzīvesveidam, seko līdzi kādu ķīmiju izmanto mājas uzkopšanā un veļas mazgāšanai. Es tam sāku pievērst uzmanību tikai tad, kad paliku stāvoklī. Protams, žēl ka tikai tad sāku tam pievērsties, bet labāk vēlāk nekā nekad.

Kosmētikas izvēle ir svarīga ne tikai topošajām māmiņām, bet ikvienam cilvēkam. Ja paskatāmies veikalu plauktos, tad varam atrast dažnedažādāko kosmētiku un sastāvdaļas arī ir visai nesaprotamas. Daudzos kosmētikas līdzekļos var atrast sintētiskās sastāvdaļas, kas nelabvēlīgi ietekmē mūsu organismu.

Var atrast tādas sastāvdaļas, kā piemēram:

Parabēni ( konservanti Methyl-, Ethyl-, Propyl-, Butylparaben ) – sastopami daudzos sintētiskos kosmētikas veidos. Tie atdarina estrogēna darbību un var bojāt hormonālo sistēmu. Ilgstošā saskarē var izraisīt alerģiju un būt neirotoksiski.

Triklozāns ir antiseptiķis un ir sastopams dezodorantos, zobu pastās, dušas želejās un šampūnos. Tas var izraisīt baktēriju noturību pret antibiotikām un alerģiju.

Smaržvielas ( fragrance, parfum, aroma ) sastopamas jebkādos kosmētikas veidos. Tās uzkrājas organismā, kairina ādu un var izraisīt alerģiju. Dažas var bojāt hormonālo sistēmu.

Minerāleļļas ( paraffinum liquidum, petrolatum, paraffin u.c. ) var atrast dažādos kosmētikas līdzekļos, bet ne zobu pastās. Tās var organismā nesadalīties un uzkrāties plaušās un aknās. Tas it kā mīkstina ādu, bet patiesībā noklāj ādu ar plānu plēvi, kas neļauj porām elpot, tādejādi aizsprostojot tās un veicinot ādas iekaisumus.

PH regulētājs dietanolamīns ( DEA ) var izraisīt alerģiju un ir sastopams dažādos kosmētikas veidos.

Ja kosmētikā izmanto vielas, kas ir iegūtas no izejvielām, kas ir smidzinātas ar pesticīdiem vai herbicīdiem utt., tas nelabvēlīgi ietekmē visu organismu. Pesticīdi iesūcas caur epidermu un negatīvi iedarbojas uz hormonālo sistēmu, kā arī kopumā negatīvi ietekmē organisma darbību. Vēl noteikti vajadzētu izvairīties no tādām sastāvdaļām kā Sodium lauryl sulfate, Ammonium lauryl sulfate. Tie sastopami dušas līdzekļos un var kairināt ādu un acis. Noteikti vajadzētu pievērst uzmanību arī PEG+ ( Polyethylene glycol ). Tas ir emulgators, kas sajauc ūdeni ar eļļu. PEG + ir kaitīgs un var izraisīt ādas kairinājumu. Dezodorantos bieži vien tiek izmantoti alumīnija sāļi, kas var izraisīt krūts vēzi.

Propilēnglikols ( propylene glycol ) ir naftas produkts, kas kosmētikai neļauj izžūt, saglabā tajā mitrumu. Tas padara ādu maigu un zīdainu. Atrodams dažādos krēmos un losjonos. Izraisa ādas kairināšanu un kavē šūnu augšanu.

Vazelīns ir naftas produkts, ko izmanto produktos, kas paredzēti aukstam laikam. Tas pārklāj ādu ar plastmasai līdzīgu kārtiņu un neļauj ādai elpot. Paātrina ādas novecošanos un var izraisīt ādas iekaisumus.

Sarakstu noteikti var turpināt. Ja iepērkoties veikalā neesi pārliecināts par kādas sastāvdaļas dabīgumu, labāk vēlreiz sameklēt internetā par to informāciju.

Lai veselīga āda un tīrs organisms! 🙂

Leave a Reply

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.

Powered by WordPress.com.

Up ↑

%d